Drzwi wejściowe – to, co powinno cię wyróżniać!

Drzwi zewnętrzne zawsze pozostają wizytówką domu czy mieszkania. Dobre drzwi stalowe lub drzwi antywłamaniowe są jedną z pierwszych rzeczy, które widzą goście. Z tego powodu powinny być zarówno eleganckie jak i wykonane z dobrych materiałów, pasujących do twojego wnętrza. Często drzwi wejściowe powinny również sugerować, jaki styl wykończenia mieszkania preferujesz. Poszukując dla siebie odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów, które pozwalają odróżnić drzwi dobrej jakości od kiepskiego produktu, który ulega degradacji po kilku latach.

Czy kierować się przy wyborze modelu drzwi wejściowych?

Pierwsze pytanie, na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć to, w jakim stylu wykańczamy nasze mieszkanie. Jeśli w nowym lokalu dominować ma kamień lub drewno – zdecydowanie dobrym pomysłem będą drzwi drewniane. W zależności od typu wnętrza mogą to być wzory nowoczesne lub klasyczne. Ważne też by nasze nowe drzwi drewniane wejściowe korespondowały z resztą skrzydeł zamontowanych we wnętrzu. Jeśli drzwi drewniane, nie do końca budzą zaufanie, równie dobre mogą być drzwi stalowe. Te elementy stolarki charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością i idealnie nadają się do domów, mieszkań a także do obiektów usługowych czy handlowych. Drzwi stalowe mogą również służyć jako drzwi do bloków z wielkiej płyty. Kolejnym zagadnieniem, które należy poruszyć w momencie wyboru drzwi są ich cechy antywłamaniowe. Współcześni złodzieje bowiem, niemal codziennie wpadają na nowy pomysł, w jaki sposób okraść mieszkanie czy dom. Otwieranie zamków wytrychem stało się przestarzałe. Teraz przestępcy potrafią wyważyć drzwi wejściowe lub nawet wyjąć je z ościeżnicy. Przed takimi zagrożeniami chronią jedynie dobre drzwi antywłamaniowe wyposażone w szereg zabezpieczeń. Począwszy od takich elementów jak stalowa blacha laminowana i ożebrowanie z kątownika, które znacznie wzmacniają całą konstrukcję aż po bolce antywyważeniowe, które nie dopuszczą do wypchnięcia drzwi do środka mieszkania. Oczywiście nowoczesne drzwi antywłamaniowe ze stali to nie jednolity kawał metalu, ale raczej wielowarstwowa konstrukcja, dzięki której drzwi są nie tylko bardzo mocne, ale i dość lekkie. Wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe są trwałe, nie są podatne na wypaczenia, choć wiadomo, że po pewnym czasie użytkowania, warto ponownie wyregulować zawiasy. Idealnym uzupełnieniem dla antywłamaniowych cech takich drzwi są również świetnej jakość atestowane zamki. Na rynku dostępne są modele o hartowanych ryglach a nawet o czujnikach nacisku na rygiel, który może uruchomić alarm.

Drzwi antywłamaniowe – element systemu

Niestety, nawet najlepsze drzwi antywłamaniowe mogą nie wystarczyć w starciu ze złodziejami. Projektując dom warto w planie przewidzieć również miejsce na inne rodzaje systemów, które uniemożliwią przestępcom zabór naszego mienia. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie w oknach rolet antywłamaniowych, które uchronioną stolarkę okienną przed wyważeniem. Uzupełnieniem systemu będzie również system alarmowy, połączony z centralą firmy ochroniarskiej. Jego uruchomienie wywoła interwencję załogi ochrony, która może zapobiec włamaniu.

Wpis powstał przy współpracy z Vrata.pl