Nowość – webkids.pl

Jak dobrze wiemy, w ostatnim czasie sieć odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu. Jest obecny zarówno w życiu dorosłych osób, nastolatków, ale nawet i tych najmłodszych, czyli dzieci. W przypadku osób najmłodszych zdecydowaną formą, dla której internet jest wykorzystywany to rozrywka, zabawa, a także także w jakimś stopniu edukacja. Web Kids to strony przeznaczone dla najmłodszych odbiorców, które starają się w swoim programie bawić, jednocześnie ucząc i w jakimś stopniu również wychowywać. Są to strony zrzeszające właśnie najmniejszych uczestników internetowego życia, którym często towarzyszą ich rodzice.

Strony te mogą zajmować się rożnymi aspektami od bajek, po piosenki, czytanki, kolorowanki, zabawy, naukę i wiele, wiele innych. Istotne jest to, aby rodzic obserwował malucha i w ten sposób będzie mógł dopasować do niego najlepsze, najodpowiedniejsze dla niego treści. Kolejną kwestią są blogi i portale internetowe, ale w tym aspekcie powinniśmy się skupić już na dzieciach, które posiadają konkretną wiedzę, potrafią wykonywać jakieś czynności i odróżniają ludzkie zachowania, czy czynności. Blog, jak doskonale wiemy to strona internetowa, która zawiera uporządkowane, chronologiczne tematy. Myślę, że takie blogi mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla dzieci, które dopiero co opanowały, lub są w trakcie zdobywania swoich zdolności czytania. To mogłoby być naprawdę ciekawą alternatywą z tego względu, że dziecko może samo sobie wybrać tematykę danego bloga oraz czytać o tym, co je rzeczywiście interesuje. W ten sposób również może poszerzać swoje horyzonty i zdobywać dodatkową wiedzę na różne tematy. Jeśli chodzi natomiast o kwestię związaną z portalem internetowym, to sprawa ta ma się trochę inaczej. Otóż portal internetowy to serwis informacyjny, przez który posiadamy dostęp do informacji z wielu dziedzin życia.

Jednak warto skupić się na konkretnym rodzaju portalu, a mianowicie portalach społecznościowych. To one w ostatnich czasach zyskują coraz to bardziej na popularności, dając swoim użytkownikom możliwość kontaktowania się ze sobą bez limitów i wspólnego zacieśniania relacji pomiędzy sobą. Jest to niezwykle istotny aspekt każdego dziecka/nastolatka, które niebywale mocno potrzebuje stałego kontaktu ze swoimi rówieśnikami. W kwestii korzystania z internetu przez najmłodszych, warto być ostrożnym i pokazać dziecku najlepszą drogę do umiejętnego korzystania z zasobów internetowych, tak, aby internet nie stał się w przyszłości jedyną formą życia.

Wpis powstał przy współpracy z Webkids.pl