Nietypowe alkohole na wesele

Czy wódka jest jedynym takim alkoholem, który sprawdza się na uroczystościach weselnych? Oczywiście nie! Niektórzy w ogóle jej nie pijają, a mimo wszystko oczekują tego, że na imprezie weselnej będą mogli sięgnąć po jakieś wyskokowe napoje na wesele, które od razu poprawią im nastrój, dodadzą energii oraz zachęcą do wyjścia na parkiet. Dla wódki warto więc przygotować pewne alternatywy. A jakie mogą one być?

Wino weselne

Taką klasyczną propozycją, bardzo dobrym zastępcą dla zwykłej czystej wódki, jest naturalnie wino. Co prawda jeszcze kilkanaście lat temu nie cieszyło się ono w Polsce zbyt dużą popularnością, ale teraz coraz więcej osób się do niego przekonuje, a niektórzy zdążyli się z nim tak niezwykle polubić, że gdy już mają coś wypić, stale sięgają po wino. Jest to typ nieco lżejszego alkoholu. Zawiera mniej procentów od wódki, a i tak potrafi wprowadzić człowieka w rozkoszny nastrój. Szukając uniwersalnego wina, na pewno warto sięgnąć po coś albo wytrawnego, albo półwytrawnego. Słodkie trunki nie są niestety zbyt wskazane. Zazwyczaj powodują one dotkliwy ból głowy na drugi dzień i też nie każdemu podpasują.

Piwo weselne

Świetny trunek na wesele to również… piwo! Pomimo iż niektórym może się łączyć ze zwykłymi biesiadami, luźnymi spotkaniami w barach bądź ogniskami, to jednakże jego popularność stale dojrzewa. Piwo nie musi być zresztą marnym jakościowo trunkiem. Nie musi kosztować dwóch bądź trzech złotych. Teraz w Polsce panuje wręcz moda na spożywanie piw kraftowych, które w swojej kategorii są wprost luksusowymi trunkami, co widać nawet po ich cenie, nieraz osiągającej wartość nawet kilkunastu złotych. Nawet jeśli takie piwo nie ma być kluczowym alkoholem na weselu, warto zaopatrzyć się w przynajmniej kilkanaście jego butelek. Niektórzy goście na pewno chętnie po nie sięgną w przerwach pomiędzy kolejnymi kieliszkami.

Szampan weselny

Ostatnia już propozycja, niemalże tak samo niezastąpiona co wódka, to naturalnie szampan na wesele. Jest to alkohol, który jako pierwszy zostaje podany gościom podczas imprezy. Podaje się go zawsze na samym początku wesela, dlatego że służy on do wznoszenia toastu. Goście są nim witani już przy wejściu. Należałoby jednak pomyśleć tutaj o osobach niespożywających alkoholu, proponując im szampana bez procentów.