Catering dietetyczny dla każdego rodzaju diety

Mamy obecnie czasy rewolucji, jeśli chodzi o zdrowe odżywianie. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat obalano mity, odkrywano nowe zależności pomiędzy składnikami diety i samopoczuciem, a ludzie zyskują nową świadomość jeśli chodzi o zdrowe tłuszcze, białka i produkty pochodzenia roślinnego.

Jak zdrowo zjeść?

Niestety nie każdy posiada wiedzę i czas, by samodzielnie kupować składniki i komponować posiłki. Być może interesuje go dieta ketogeniczna, ale niestety przygotowanie odpowiedniego jadłospisu wymaga zbyt wiele pracy. Z pomocą przychodzi wówczas coraz bardziej popularny catering dietetyczny.

Po konsultacji ze specjalistą, pacjent zostaje zupełnie zwolniony z konieczności zakupów, odpowiedniego doboru składników, a co najważniejsze – przygotowywania posiłków. Gotowe posiłki zostają regularnie dostarczone pod drzwi – odpowiednio zbilansowane, zawierające niezbędne produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Oczywiście, jeśli w grę wchodzi dieta ketogeniczna, wówczas firma przygotowująca catering dietetyczny dba, by posiłki zawierały odpowiednie ilości tłuszczów i białek.

I jeszcze trochę ruchu!

To prawda, że catering dietetyczny nie jest usługą tanią. Ale jeśli przeliczymy ile czasu tracimy na sprawdzanie jakie dokładnie produkty i proporcje zawiera dieta ketogeniczna, a następnie spędzamy godziny w sklepach szukając odpowiednich składników, nagle okazuje się, że warto zapłacić dodatkowo, by ktoś zajął się tym za nas. Profesjonalny dietetyk będzie dokładnie wiedzieć jakiego typu pieczywo, kasze, mięso, sery i produkty pochodzenia roślinnego dla nas wybrać, by wybrany przez nas catering dietetyczny dostarczał posiłków nie tylko zdrowych, ale też smacznych i atrakcyjnych wizualnie.

Często wydaje nam się, że potrafimy skomponować odpowiedni jadłospis sami. Ale właśnie diety o ograniczonej ilości składników, jak dieta ketogeniczna, czy wysokobiałkowa, stanowią duże wyzwanie pod względem odpowiedniego zbilansowania. Firmy oferujące catering dietetyczny często oferują w cenie konsultacje z dietetykiem, który dobierze odpowiednie dla naszej diety produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego – pod opieką specjalistów pozostanie nam tylko czekać na pyszne i zdrowe posiłki – i powoli zmierzać ku naszej upragnionej wadze!