Usługi kancelarii adwokackiej

Świadczenie fachowej pomocy prawnej należy do zadań kancelarii zatrudniającej adwokatów specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. Kompleksowa pomoc prawna może dotyczyć spraw z zakresu kodeksu cywilnego jak i karnego. O wsparcie do takiej kancelarii może zgłosić się zarówno wielka firma, jak i osoba prywatna chcąca rozwikłać swoje sprawy osobiste na drodze sądowej.

Czym zajmuje się kancelaria?

Kancelarie prawne pomagają swoim klientom sporządzać umowy oraz kontrakty ze swoimi kontrahentami. Do zadań prawników należy również branie czynnego udziału w negocjacjach z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Reprezentują oni swoich klientów w różnego rodzaju spotkaniach biznesowych bądź konferencjach. Do obowiązków kancelarii adwokackiej należy w wielu przypadkach przygotowanie stosownej dokumentacji dotyczącej sposobu funkcjonowania firmy. Mecenasi sporządzają statuty, na podstawie których funkcjonuje podmiot gospodarczy. Adwokat Szczecin ma możliwość reprezentowania swojego klienta przed organami publicznymi, takimi jak: Państwowa Inspekcja Pracy, czy także Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Jego obecność może okazać się bezcenna podczas realizowania przez te organy kontroli w przedsiębiorstwie.

A co z windykacją?

Kancelaria adwokacka specjalizująca się windykacji ma do zaproponowania swoim możliwym klientom obszerny wachlarz usług. Doświadczeni adwokaci przeprowadzają fachową weryfikację i optymalizację procesów windykacyjnych. Ma to na celu zwiększenie skuteczność procesów odzyskiwania należności. Kancelarie adwokackie stosują w tym celu usługi z dziedziny windykacji miękkiej i twardej. Prowadzą w imieniu klienta negocjacje z dłużnikami w celu polubownego rozwiązania kwestii zadłużenia. Jeśli dłużnik nie będzie zainteresowany taką propozycją, kancelaria świadczy usługi związane z przygotowaniem i prowadzeniem postępowania sądowego i egzekucyjnego.

Kancelarie adwokackie oferują elastyczne formy współpracy. Pierwszy model działania opiera się na zastosowaniu stałego ryczałtu jako formy rozliczeń z konsumentami. Istnieje możliwość skorzystania z modelu bazującego na stawce godzinowej, gdy do danej sprawy angażowany jest konkretny prawnik. Ten model jest korzystny przy chęci skorzystania z jednokrotnej usługi.

Comments