Opalanie natryskowe

W dzisiejszych czasach przykładamy ogromną wagę do wyglądu. Chcemy posiadać wysportowane ciało oraz piękną i gładką cerę pozbawioną o niedoskonałości. Wielu z nas marzy również o idealnej, równej opaleniźnie. Opalona skóra wygląda na zdrowszą i piękniejszą. Sprawia, że wyglądamy na młodszych i wypoczętych. Opalić można się oczywiście na wakacjach w ciepłych krajach, gdzie słońca jest pod dostatkiem. Słońce można też spróbować złapać na przydomowym ogródku bądź też nad pobliskim jeziorem w letnie i słoneczne dni.

Sposoby opalania

Niestety nie każdy ma czas i pieniądze, aby wybrać się na zagraniczne wczasy. Z kolei w naszej strefie klimatycznej nie ma w ciągu roku, aż tak dużo dni słonecznych. Ponadto przeciętny urlop trwa zbyt krótko, żeby wystarczająco nacieszyć się słońcem, a w weekendy i po pracy również brakuje pogody i czasu. Poza miesiącami letnimi w naszym kraju nie ma praktycznie szans, aby uzyskać naturalną opaleniznę. Z pomocą przychodzą solaria, dzięki którym możemy sprawić, że nasze ciało szybko nabierze koloru. Solaria niezwykle szybko zyskały gigantyczną popularność. Pamiętajmy jednak, że standardowe solaria wykorzystują światło UV. W nadmiernej dawce jest ono szkodliwe – może powodować poparzenia i wysuszać skórę. W związku z tym nie powinno się za często korzystać z tego typu solariów. Lekarze wręcz całkowicie je odradzają. Wiele mówi się o teratogennym działaniu światła UV na skórę. Może ono indukować powstawanie groźnych nowotworów, takich jak rak kolczystokomórkowy, rak podstawnokomórkowy oraz bardzo groźny i złośliwy nowotwór jakim jest czerniak.

Nowość w sposobach opalania

Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych solariów są solaria wykorzystujące płyny do opalania natryskowego. Nie wykorzystuje się w nich światła UV, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Kabina do opalania natryskowego różni się od tradycyjnej kabiny. Proces opalania odbywa się na stojąco. Dzięki czemu nasze ciało zostaje bardzo równomiernie opalone. Ponadto kolor opalenizny jest bardzo naturalny. Zestawy szkoleniowe do opalania natryskowego pozwalają pracownikom solariów dokładnie wypróbować metodę. Dzięki temu potrafią oni dobrać właściwą ilość płynu do opalania, czas procesu i wiele innych parametrów. Cały zabieg trwa bardzo krótko. Efekt utrzymuje się długo, a zabieg można bez problemu wielokrotnie powtarzać.

Wpis powstał przy współpracy z Tanexpert24.pl

Comments