Opalanie natryskowe, dla każdego!

Wiele osób w dzisiejszych czasach zastanawia się nad negatywnymi skutkami opalania. Opalanie w promieniach słońca jest najpopularniejsze, lecz niestety w naszych warunkach klimatycznych możliwe jedynie kilka miesięcy w roku. Dodatkowo opalanie w słońcu niesie za sobą mnóstwo niedogodności i konieczność zabezpieczania skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Nie wolno tu pominąć dobroczynnego działania słońca na nasz organizm, a mianowicie produkcja witaminy D pod wpływem promieniowania UV. Chwilę wcześniej wspomniałem o szkodliwości tegoż promieniowania i nie jest to pomyłka. Odpowiednia dawka promieniowania wspiera nasz organizm w produkcji potrzebnej witaminy, lecz jego nadwyżka powoduje groźne oparzenia oraz umożliwia rozwój groźnej choroby, jaką jest nowotwór skóry. Korzystanie z solarium daje nam możliwość kontrolowania ilości promieniowania docierającego do naszego ciała, lecz łączy się z koniecznością wystawiania swojego ciała na silne działanie lamp i niesie za sobą możliwość poparzenia. Pomimo że znane są wszystkim zasady korzystania z solarium, to często zdarza się, że chcąc uzyskać coraz ciemniejsze tony skóry, ludzie przekraczają dopuszczalne normy, narażając się na nieprzyjemne konsekwencje. Czy zatem nie ma alternatywy? Oczywiście, że jest, odpowiedzią na potrzebę posiadania pięknej opalenizny bez konieczności narażania się na działanie szkodliwego promieniowania jest opalanie natryskowe. W dzisiejszych czasach jest to kwitnąca gałąź biznesu związanego z upiększaniem ciała. Pokrywanie swojego ciała barwnikiem daje możliwość bezpiecznego otrzymania pożądanej barwy skóry bez niebezpieczeństwa narażania się na promieniowanie słoneczne.

Technika jest niezwykle prosta, skórę pokrywa się barwnikiem naturalnym pochodzenia roślinnego, nie zawiera on parabenów i wpływa niezwykle korzystnie na kondycję skóry. Efekt takiego opalania potrafi utrzymywać się nawet do dwóch tygodni przy niewielkim nakładzie czasu poświęconego na nakładanie mgiełki brązującej. Jeżeli jesteś zainteresowany to wiedz, że Szczecin nie jest może stolicą wypoczynku na nadmorskich plażach, jednak można tutaj odbyć opalanie natryskowe szkolenie, które da ci możliwość pracy w zakładach kosmetycznych lub pozwoli założyć własną działalność gospodarczą.