Odbierz należne ci pieniądze za pracę w Anglii

Jeśli ktoś pracował za granicą, na przykład w Anglii lub Irlandii, i była to praca legalna, w niektórych przypadkach może uzyskać zwrot z podatku dochodowego, jaki zapłacił tamtejszemu urzędowi skarbowemu. Nie jest to szybka procedura, bo minimalny czas oczekiwania na zwrot wynosi około trzech miesięcy.

Ubiegając się o zwrot podatku z Anglii warto wiedzieć że rok podatkowy zaczyna się tam 6-tego kwietnia, a kończy 5-tego kwietnia następnego roku. Istnieje możliwość składania deklaracji podatkowych nawet za ostatnie pięć lat, czyli np. do 6-ego kwietnia 2020 roku można składać deklaracje nawet za rok 2015/2016. Niektórym te procedury mogą wydawać się skomplikowane, inni zaś uważają, że nie dostaną potrzebnych dokumentów od pracodawcy. Jednak nie należy tak myśleć – pracodawca nic na tym nie traci, bo pieniądze wypłaca urząd skarbowy.

A jeśli przerażają nas formalności, zawsze możemy spróbować uzyskać pomoc od firm, które zajmą się tym za nas – znajdziemy je w sieci pod hasłem zwrot podatku z Anglii. Opłata za ich usługi jest stosunkowo niewielka.

  • Share this post