Jak poradzić sobie z nerwicą?

Dzisiejsza nowoczesność nie należy do najłatwiejszych. Pogoń za karierą, osiągnięcie dobrobytu, udane małżeństwo lub partnerstwo, szczęśliwe dzieci. To nasze główne cele: pogoń za sukcesem w każdej dziedzinie naszego życia. Czy ogólny stres, a do tego frustracja, gdy nie osiągamy zamierzonych celów, czy generowanie kolejnego stresu. A do tego nieustannie docierające do nas informacje o kolejnych wojnach, napięciach bądź innych zagrożeniach. No i reklamy. Bądź bogatszy, piękniejszy, bardziej szczęśliwy. Poprzeczka rośnie. A więc i kolejny stres. W ten sposób błyskawicznie możemy nabawić się choroby w postaci nerwicy.

Nerwica jest na ogół występującym obecnie zaburzeniem psychicznym. Klasyfikuje się kilka rodzajów nerwic, m.in.: nerwice lękowe, fobie czy nerwice natręctw. Nerwice lękowe to ogólnie rzecz biorąc odczuwanie zbytniego lęku, który przekształcić się może w nieustanne zamartwianie się bądź ataki paniki. Jeśli obserwujesz u siebie takie objawy bądź są one częste bądź nasilone znajdź pomoc pod linkiem: psychoterapeuta dla dorosłych Warszawa. Fobie to kolejny przykład nerwicy polegający na odczuwaniu lęku przed sytuacjami, miejscami bądź przedmiotami. Najczęściej występującymi postaciami fobii są: arachnofobia (lęk przed pająkami), agorafobia (lęk przed przestrzenią), czy akrofobia (lęk przed wysokością). W tym przypadku potrzebna jest terapia indywidualna z dobrym specjalistą, który pomoże nam przekonać się, że jesteśmy silni w walce z fobiami. Pomoc znajdziesz pod hasłem: psychoterapia indywidualna Warszawa. Nerwica natręctw jest jedną z najbardziej dotkliwych postaci nerwicy, chociaż każdy, kto doświadczył którejkolwiek nerwicy odczuje ją za bardzo kłopotliwą.

Nerwica natręctw, inaczej nazywana zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym, polega na występowaniu obsesyjnych, natrętnych myśli, które mogą być, ale nie muszą, połączone z kompulsywnymi, czyli natrętnymi czynnościami. Występują rodzaje w postaci: lęku przed bakteriami (połączone z utrzymywaniem nadmiernej czystości poprzez np. częste mycie rak lub ciała), przymus gromadzenia rzeczy czy wulgarne lub agresywne wyobrażenia. Jeśli występuje u Ciebie ten problem sprawdź link: psycholog dla dorosłych Warszawa, z pewnością znajdziesz tu pomoc.