Gra o Tron

W ostatnich latach niebywałą popularność zdobył serial „Gra o Tron” na motywach sagi George’a R. R. Martina. Wartka oraz trudna do przewidzenia fabuła, niespodziewane zwroty akcji, magia, sceny batalistyczne i wątki miłosne – wszystko to złożyło się na niepowtarzalną mieszankę, podbijającą serca milionów fanów na całym świecie. Wielu z nich nie ograniczyło się jedynie do śledzenia z zapartym tchem rozwoju wydarzeń.

Bardziej zaangażowani fani decydowali się na założenie bloga, na którym mogli prowadzić niekończące się debaty z innymi miłośnikami sagi. Niejeden portal internetowy poświęcony uniwersum Westeros pojawił się w globalnej sieci. Wielka popularność takich witryn pozwalała generować ogromne zyski z reklam. „Gra o Tron” stworzyła także wiele innych szans biznesowych. Świetne wyniki sprzedaży odnotowały książki na bazie których powstał serial. Różnego rodzaju gadżety, wydawnictwa, gry planszowe rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Setki tysięcy ludzi zapragnęło na własne oczy zobaczyć scenerie pokazane w serialu i wyruszyło na wycieczki m.in. do Chorwacji, Irlandii, Islandii czy Maroka, istotnie zwiększając przychody branży turystycznej w tych krajach. Od emisji ostatniego odcinka serialu minął już przeszło rok oraz fala największej popularności z pewnością już przeminęła. Mimo to „Gra o Tron” zostaje fenomenem, o którym długo jeszcze będzie się pamiętać. George R. R. Martin zapowiada wydanie długo wyczekiwanych ostatnich dwóch tomów. To zdarzenie z pewnością na nowo podsyci zainteresowanie sagą oraz serialem, a także wszystkim, co z nimi związane.

Popularność „Gry o Tron” będzie stopniowo stawała się coraz mniej masowa, wydarzenia z serialu oraz z życia aktorów nie będą już gościć na czołówkach popularnych portali i gazet, jednak oddani fani nie zapomną o sadze i nadal będą prowadzić niekończące się debaty na tematycznych blogach oraz grupach dyskusyjnych. Również losy serialowych aktorów to temat, który długo jeszcze będzie ciekawił szerokie grono odbiorców. W związku z tym „Gra o Tron” jest motywem, który nieustannie stanowi potencjalną szansę biznesową. Szansę na wygenerowanie dużego ruchu w internecie oraz znacznych przychodów pochodzących z wyświetlanych reklam oraz sprzedaży.