Fotografia produktowa – baza marketingu

W dzisiejszych czasach media, reklama oraz informacje to rzecz wszechobecna i towarzysząca nam każdego dnia. Przedsiębiorstwa oraz największe marki stale między sobą konkurują o uwagę potencjalnego klienta, i z tego powodu reklama to dział niezwykle istotny, wymagający udziału ekspertów i zgranej grupy do spraw promocji. Oprócz kampanii społecznych, reklamowania usług oraz rozmaitych ogłoszeń, jedną z podstaw marketingu jest wypromowanie produktu. Od ubrań aż po jedzenie. Odpowiednio zareklamowany produkt może znaleźć się na największych bilbordach oraz wyświetlaczach, a to oznacza większe zasięgi i tym samym dotarcie do większej liczby odbiorców. Wystarczy chwytliwe hasło reklamowe oraz zdjęcie produktu, ujętego w jak najlepszym kadrze.

Zdjęcia reklamowe stały się wymagającą sztuką, a cała ta dziedzina nosi nazwę „packshot”. W końcu chodzi o ujęcie najlepszego kadru, dopasowanie światła w ten sposób, żeby produkt był jak najlepiej ukazany, a także profesjonalna obróbka zdjęcia w dostosowanym do tego programie. Tym zajmuje się fotograf produktowy. Taka usługa nie zawsze jest tania, jednak zależy to dla jakiej przedsiębiorstwa bądź marki będzie robione zdjęcie i jak dużo pracy wymaga. Mimo wszystko duże przedsiębiorstwa, których działalność opiera się na produkcie, nie będą za każdym razem wynajmować nowego fotografa i grafika – z reguły sprawdzone osoby spisują się najlepiej, a z czasem są zatrudniane. Studio fotograficzne przystosowane do fotografii produktowej może wyglądać skrajnie różnie, w zależności od różnych koncepcji na zdjęcie. Są jednak takie elementy, które występują prawie zawsze, takie jak lampy, tło fotograficzne, statywy oraz podstawa pod produkt. Zazwyczaj jest to również sprzęt komputerowy, który pozwoli na obróbkę i przesyłanie zdjęcia od razu po wykonaniu.

Usługa fotograficzna to dopiero podstawa przy wypromowaniu produktu. Wymaga on także trafnego, chwytliwego i zapadającego w pamięć hasła reklamowego. Ostatnio zapadła moda na jak najkrótsze hasła, a to, że się sprawdzają oraz kojarzą od razu z określoną marką jest jak najbardziej potwierdzone. W końcu „Just Do It” mogłoby być zwykłym zwrotem, a nam od razu kojarzy się z jedną z wiodących marek przez wszechobecny marketing. Nie ulega jednak wątpliwości, że dobre zdjęcie to podstawa całego marketingu, więc zdecydowanie warto inwestować w dobre usługi fotograficzne.

Wpis powstał przy współpracy z Marszalstudio.pl